Zakupy w internecie – najpopularniejsze metody płatności

Transakcje w internecie to dziś już norma. Jednak mimo faktu, że taka forma zakupów nie jest niczym nowym, wiele osób wciąż ma co do niej wątpliwości. Tymczasem kupowanie w sieci to nie tylko bardzo prosty, ale i bezpieczny sposób na zakupy. Jak za nie płacić bez wychodzenia z domu? Oto trzy popularne sposoby.

Pay-by-link

To najczęściej wybierana przez polskich klientów forma płatności za zakupy w internecie. Po wybraniu wszystkich interesujących nas produktów i kliknięciu w „zapłać”, zostaniemy przekierowani na stronę operatora płatności internetowych. Jest ona pośrednikiem między sklepem a bankiem. Na stronie operatora wybieramy instytucję, w której mamy konto, a następnie logujemy się do bankowości internetowej. Po zalogowaniu widzimy wypełniony formularz, z kwotą, odbiorcą i tytułem przelewu. Potwierdzamy wszystkie informacje i gotowe!

Forma pay-by-link różnią się od tradycyjnych przelewów nie tylko faktem, że nie musimy samodzielnie wypełniać formularza na stronie banku. Zaletą tego sposobu jest też szybkość wykonywania przelewu – w przypadku tradycyjnej metody na realizację zamówienia musielibyśmy czekać do momentu, aż środki trafiłyby z naszego rachunku na konto sprzedawcy.

Blik

Inną bardzo łatwą formą płatności jest podanie specjalnego kodu Blik. Ponownie, po zatwierdzeniu koszyka pojawiają nam się opcje zapłaty. Obok pay-by-link możemy właśnie skorzystać z Blika. Jak to zrobić? Musimy w tym celu zalogować się na nasze konto w bankowości internetowej. Znajdziemy tam specjalny, sześciocyfrowy kod, który musimy podać na stronie płatności. Następnie zatwierdzamy transakcję w smartfonie. Inną metodą jest też zeskanowanie aplikacją kodu QR, który pojawi się na komputerze przy próbie dokonania płatności. Podobnie jak w przypadku pay-by-link, sprzedawca otrzyma przelew niemal natychmiast.

Karta płatnicza

Bez względu na to, czy korzystasz z karty debetowej, czy kredytowej, płatności w internecie wyglądają w ich przypadku tak samo. Wybierając metodę zapłaty kartą, zostaniesz przeniesiony na stronę, na której będziesz musiał podać numer plastiku i datę jego ważności (te znajdują się na awersie karty). Na rewersie z kolej znajdziesz inną daną wymaganą do dokonania płatności – trzycyfrowy kod CVC/CVV. A mówiąc dokładniej – jest on umieszczony po prawej stronie paska, gdzie znajduje się nasz podpis.

Masz wątpliwości co do tej metody płatności? Producenci kart płatniczych oraz banki stosują odpowiednie zabezpieczenia. Po wpisaniu danych z karty będziesz poproszony o potwierdzenie transakcji kodem, który otrzymasz SMS-em na numer podany w bankowości internetowej.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nasz adres:
kontakt@kontonazakupy.pl