Promocje w bankach – czy warto z nich korzystać?

Żyjemy w czasach, w których – czy nam się to podoba, czy nie – każdy prędzej czy później będzie musiał posiadać konto osobiste w banku. To przecież na nie trafia nasze wynagrodzenie, stypendium czy emerytura, a za pomocą dołączonej do niego karty możemy robić zakupy, nie tylko w internecie. I choć otwarcie ROR-u często jest obowiązkiem, to jego założenie to często okazja do zgarnięcia premii. Oto najczęściej spotykane bonusy dostępne w ramach oferty kont osobistych.

Promocje dla nowych klientów

Nie ma się co oszukiwać – to właśnie osoby, które wcześniej nie korzystały z oferty danego banku, najczęściej są adresatami większości promocji. Kusząc premiami, instytucje te chcą poszerzyć grono swoich klientów. Wiele banków prowadzi cykliczne, ograniczone czasowo akcje promocyjne, w ramach których założenie konta osobistego uprawnia do odebrania np. określonej kwoty gotówki. Samo założenie ROR-u często jednak nie wystarczy. W wielu przypadkach np. z promocji może skorzystać ustalona liczba osób, na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Zazwyczaj, aby móc cieszyć się bonusem, trzeba też spełnić dodatkowe warunki – np. utrzymywać na nowym koncie określone saldo lub regularne wpływy czy wykonać daną liczbę transakcji bezgotówkowych przy pomocy dedykowanej do konta karty płatniczej, jednym słowem – aktywne korzystanie z nowo otwartego rachunku.

Inną metodą na uzyskanie gotówki jest polecenie danego konta znajomemu. W ten sposób wzbogacić się może zarówno dotychczasowy klient instytucji, jak i nowa osoba. Aby jednak tak się stało, zarówno nowy, jak i obecny klient muszą w określonym czasie spełnić wymagania zapisane w regulaminie promocji. W przeciwnym razie wypłacenie premii nie dojdzie do skutku.

Nie tylko gotówka

Choć to gotówka jest najczęściej stosowanym przez banki wabikiem na nowych klientów, to nie jest to jedyny bonus, jakim instytucje kuszą przyszłych usługobiorców. W ramach promocji można np. uzyskać zniżki na paliwo, bilety do kina, rabaty w danych sklepach czy tańsze usługi telekomunikacyjne. Bardzo często założenie i korzystanie z konta osobistego uprawnia też do preferencyjnej oferty banku, dając np. lepsze oprocentowanie na lokacie czy koncie oszczędnościowym.

Zanim jednak skusimy się na jakąkolwiek promocję, dokładnie przeczytajmy nie tylko jej regulamin, lecz także taryfę opłat i prowizji związanych z danym rachunkiem. Może się bowiem okazać, że dodatkowe warunki lub koszty prowadzenia nowego konta osobistego nie będą warte zachodu i otrzymania bonusów.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nasz adres:
kontakt@kontonazakupy.pl